Новини

Підсумки авіафестивалю на Кіровоградщині

У суботу, 17 серпня, на ЗПМ «Федорівка» відбувся перший авіафестиваль, організований Кіровоградським авіаційним спортивним клубом ТСО України спільно з ТОВ “Льотна Школа “Форсаж”. Партнери «ТОВ Технополь-Агро» та «ППВК Технополь» представили сільськогосптехніку власного виробництва. Захід було проведено на підтpимку авіаційних видів споpту в області.

Неочікувано навіть для організаторів спостерігати за польотами та стрибками парашутистів зібрався кількатисячний натовп глядачів. Незважаючи на дрібну мряку з самого ранку, колони автомобілів рухались від обласного центру, різних неселених пунктів до села Федорівка. Організатори ж потурбувались і про розчищення обочин дороги, і про місце для стоянки автомобілів, і про дозвілля глядачів, і про їх харчування. Та головне, що всіх – від малюків до людей поважного віку – захопило видовищне свято авіації.

Пілоти АСК виступали на літаках малої авіації. На старенькому Як-52 майстер спорту міжнародного класу Дмитро Давидкін продемонстрував фігури вищого пілотажу. Інструктор з 20-річним стажем Юрій Найденко виконував віражі на висоті всього 200-300 метрів для їх видовищності. Гості фестивалю спостерігали за показовими польотами та парашутистами, мали можливість перевірити і свої сили й отримати “свідоцтво пілота”. Публіка із захватом спостерігала також за польотами та небесною акробатикою авіамоделей. Після виступів пілотів та авіамоделістів число бажаючих сфотографуватись біля літаків чи моделей зашкалювало.

Пілоти провели показовий авіабій та змагання на швидкість між автомобілем та літаком. Перемогу здобув літак. Відвідувачі могли політати групою на літаках: К-10; АТ-3; Тесnamp 2006T; Як-52; Ра-23 Aztec та пройти ознайомлювальні стрибки з парашутом, які закінчились тільки з заходом сонця.

Нікому на святі не було нудно. Ще на вході глядачів зустічали експозиції техніки та озброєння часів ІІ світової війни, створеної силами військово-історичної групи «Пам’ять» Олександрівського РСТК ТСО України на чолі з Безсмолим Б.С., та сучасного обмундирування та озброєння від Центру оперативної тактичної підготовки «Цитадель» (керівник – Ковальчук О.В.). Майже всі хотіли приміряти каску чи бронежилет, сфотографуватись з гвинтівкою або за кулеметом. До речі, вихованці «Цитаделі» демонстрували не тільки зброю, а й прийоми володіння нею.

Як завжди, всіх глядачів приємно вразив високий рівень виступу спортсменів з собаками. До локації Міського спортивного клубу (керівник – Палій М.К.) неможливо було підійти через масу «вболівальників».

Бажаючі могли взяти участь у турнірах із мініфутболу, волейболу, бамперболу та настільного тенісу. Дітей катали на міні-транспорті, пригощали морозивом. Завершила фестиваль гучна дискотека.  

Хочеться від душі подякувати керівнику АСК ТСО України Олександру Остапенку і його колегам та помічникам за таке чудове свято, його ретельну підготовку та чітку організацію. Надіємось, що авіафестивалі стануть традиційними на Кіровоградщині. На жаль, проведення подібних заходів показує і іншу сторону медалі – подекуди слабкий технічний стан нашої авіатехніки, брак підтримки з боку управління авіації Товариства в питаннях налагодження ефективної роботи клубу. Проте, не дивлячись на це, голова Кіровоградської ОО ТСО України Левченко М.М. висловив спільне для всіх бажання – відродити «крила» на нашій землі та залучити людей до занять авіаційними видами спорту. Шоу в Федорівці наочно показало, що потреба в цьому є.