Новини

ВШАНОВУЄМО ВОЇНІВ – ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ

15 лютого на Кіровоградщині, як і по всій країні, вшанували учасників бойових дій на території інших держав, мужніх воїнів, яким довелось нести нелегку військову службу під час локальних війн, що вирували у різних країнах світу.

15 лютого 1989 року остання колона радянських військ залишила Афганістан. У бойових діях на його території взяли участь понад 160 тисяч солдат і офіцерів з України, понад 8 тисяч зазнали поранення, 3360 – не повернулися додому. Кіровоградщина тоді втратила 116 молодих хлопців, ще 123 отримали інвалідність.  

З нагоди визначної дати учасники бойових дій та громадськість  Кропивницького пам’ятною ходою пройшли від площі Героїв Майдану до пам’ятника “Воїнам- інтернаціоналістам усіх поколінь”. Пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів присутні вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів та військовим салютом. У пам’ятній ході взяли участь голова Кіровоградської обласної організації УСВА В.М.Остащук, голова Кіровоградської обласної організації ТСО України М.М.Левченко, помічник голови ОО ТСО України В.В.Левченко.

До пам’ятної дати на базі Знам’янського МСТК ТСО України, який очолює учасник бойових дій в Афганістані В.О.Колебіденко, було приурочено проведення відкритого чемпіонату з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів та військово-патріотичних об’єднань міста і району.

На запрошення Добровеличківського СТК до слухачів і працівників навчального закладу завітав учасник бойових дій у Афганістані Володимир Захарченко, поділився спогадами про війну та бойових побратимів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих жителів Добровеличківки та Кіровоградщини, які загинули в тій війні.

Новоукраїнський РСТК долучився до заходів місцевої влади. Працівники закладу взяли участь в урочистих зборах, пам’ятній ході, покладанні квітів до обеліска на знак вшанування загиблих героїв.

Воїни-інтернаціоналісти – яскравий сучасний приклад мужності, готовності до захисту Батьківщини для молодого покоління українців.