Новини

РЕКОНСТРУКЦІЯ ТРАГІЧНОЇ ПОДІЇ

Військово-історична група «Пам’ять» Олександрівської районної організації РСТК ТСО України на запрошення громадських організацій та органів місцевої влади побувала не тільки в селах району та містах області, і за її межами. Нас запрошують на відзначення пам’ятних дат, перепоховання останків загиблих воїнів періоду Великої Вітчизняної війни, проведення реконструкцій епізодів бою.

        Ось і цього разу на запрошення громадського об’єднання військово-історичного клубу «Гарнизон» м.Брест (Білорусія), адміністрації м.Бреста в рамках Дня Пам’яті і Скорботи наша  група в кількості 8 чоловік побувала на міжнародній реконструкції початку війни «22 июня 1941 года. Брестская крепость» . Були присутні військові групи з різних республік бувшого Союзу РСР, Китаю, Німеччини, Чехії та ін. З російських міст – з Волгограда, Смоленська, Москви, Орла, Мурманська, Архангельська…З України були ми, а також учасники з Києва, Одеси та Харкова. Назви делегацій промовляють самі за себе: «Пехотинец», «Подвиг», «Победа», Брестская крепость», «Гарнизон», «Солдаты победы» і наша військово-історична-група «Пам’ять». На мою думку, співпраця різних груп у справі увіковічнення пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни відбулося на найвищому рівні.

        Пальне для наших двох автомобілів ми придбали в складчину.       Напередодні поїздки у Мінкульті взяли довідку, що наша військова форма: кирзові чоботи , гімнастерки, штани, ремені, сумки для сухарів, патронів , гранат, фляги, котелки, ложки і навіть натільна біла солдатська сорочка цінностей для України не мають і можна перевозити через кордон.

        Ми перенеслися в той страшний час початку жахливої і страхітливої війни. Останній передвоєнний день. Безтурботні, веселі ходять випускники в білих блузках сорочках дівчата та хлопці. Духовий оркестр грає довоєнні вальси та танго. Танцюють військові з дівчатами в капелюшках ,сукнях, білих носочках і туфлях на ремінцях тієї пори. В кінозалі демонструється фільм «Чапаєв». Висить афіша про проведення шахматного турніру…Ніщо іще не віщувало про трагічні події 22 червня 1941 року. І ніхто ще не знав , що війна протягнеться довгих 4 роки…

        Чітко працюють всі служби організаторів. В штабі зареєструвалися, нам видали червоноармійські книжки з фото, ми попали в 4 взвод. Палатки для «червоноармійців» і «солдат Вермахту» поставили солдати військової частини Брестського гарнізону. Ходять патрулі, бігає комендант, командири обговорюють план проведення реконструкції.

        …Чергове шикування взводів, огляд військової форми, щоб вона відповідала Статутним вимогам 1941 року, знову чергове шикування, інструктаж із заходів безпеки при військових діях і стрільбі.

        Від імені всій військових відзначаю один із заходів:коли ми гордо, як наші батьки, діди, чітко в ногу під військовий оркестр з червоним прапором одного з полків Брестського гарнізону пройшли містом на головну вулицю Бреста «Советскую». Нашу колону із 300 солдат різних національностей вітали оплесками та криками «Ура!» тисячі білорусів. Щира , відверта повага до солдатів  тієї епохи – таке не забувається.

                              Борис Безсмолий, голова Олександрівської РО ТСО України