Новини

Семінар з каністерапії

Кіровоградська обласна організація ТСО України спільно з громадською організацією «Реабілітаційним центром допомоги «Цінуємо життя» в суботу 11 вересня 2021 року провели семінар з каністерапії. Захід відбувся в Кропивницькому Гончаренко центрі.

 Каністерапія (лат. сanis – собака і грецьк. therapeia – лікування, оздоровлення) – один з видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також відома як лікувальна кінологія).

Каністерапія – це абсолютно новий метод реабілітації для України. Сам термін «каністерапія» винику 60-ті роки ХХ ст. у США. Хоча історія співіснування, співпраці та взаємодопомоги між людиною і собакою налічує за деякими джерелами до 40 тисяч років (і це підтверджують археологічні знахідки), але, власне, напрямок терапії розвивався із середини минулого століття.

На сьогодні каністерапія широко поширена у країнах західної Європи, Америки, подібний досвід є у Польщі, і все частіше до цього методу звертаються  в Україні.

Саме тому впровадження каністерапії як нового, альтернативного та водночас безперечно дієвого методу психотерапії є надзвичайно актуальним. За допомогою собак у багатьох хворих поліпшується координація рухів, пам’ять, діти стають більш товариськими й самостійними. Та й спробувати таке лікування нескладно!

Крім теорії учасники семінару мали змогу безпосередньо поспілкуватися з чотирилапими друзями і отримати заряд енергії позитиву і натхнення.