Новини

Чемпіонат з військово-спортивних багатоборств

Афганістан… Це слово є пекучим спогадом для тих, кому довелося захищати цю невідому далеку країну. Щохвилини їх життя було під загрозою, адже точилася страшна і підступна війна. І день, коли уряд вивів війська з Афганістану – то їх найбільше свято.

12 лютого 2020 року у Знам’янському МСТК ТСО України пройшов відкритий чемпіонат з військово-спортивних багатоборств серед вихованців навчальних закладів та військово-патріотичних об’єднань м. Знам’янки та Знам’янського району, присвячений відзначенню Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31 – ій річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Учасників змагань вітали почесні гості: голова Кіровоградської обласної організації ТСО України М. Левченко, голова Кіровоградської обласної організації УСВА В. Остащук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської РДА В. Сидоренко, заступник військового комісара Знам’янського військового комісаріату капітан Є.Штанько, голова міської організації УСВА М. Фесюн, голова районної організації УСВА В. Чінчой, головний спеціаліст відділу у справах молоді, спорту та охорони здоров’я Знам’янської міської ради А. Сугарей, головний спеціаліст відділу освіти Знам’янської міської ради Т. Попова, заступник голови міської спілки ветеранів АТО О. Сергєєв.

21 команда юних спортсменів боролися за перемогу на трьох рубежах. Та цього разу змагання за ідеї організаторів  були дещо ускладнені. Так,

  • неповний розбір та складання автомата АК – 47;
  • спорядження магазину автомата АК – 47 патронами;
  • стрільба з гвинтівки.

Та цього разу ці змагання за ідеї організаторів  були дещо ускладнені, аби наблизити завдання до бойових. Так, автомат розбирали та збирали у положенні лежачи. Магазин споряджали сидячи. Стріляли з малокаліберної гвинтівки.

Найвправнішими у розборі та складанні автомата стали: Кобзарь Денис, учень ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» (І місце), Король Кароліна зі Знам’янської ЗШ І – ІІІ ст. № 6 (ІІ місце) та Славіч Дмитро, учень ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» (ІІІ місце).

Під час спорядження магазину автомата патронами найшвидшими були: Славіч Дмитро, учень ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» (І місце), Король Кароліна, учениця Знам’янської ЗШ І – ІІІ ст. № 6 (ІІ місце) та Ковальов Сергій, учень ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей» (ІІІ місце).

Найбільше подивували всіх результати стрільби, адже переможцем став восьмирічний Давид Джавахішвілі з команди Знам’янської районної організації УСВА «Внучата». На ІІ місці – Микола Крижан, учень НВК «Знам’янська ЗШ І – ІІІ ст. № 3 – гімназія». А ІІІ місце поділили Мітченко Вадим з Богданівської ЗШ І – ІІІ ст. № 2 та Петров Микола, учень Знам’янської ЗШ І – ІІІ ст. № 7. Кращою командою у стрільбі з гвинтівки стала команда Знам’янської ЗШ І – ІІІ ст. № 1 ім. Т.Г. Шевченка. ІІ місце – команда Богданівської ЗШ І – ІІІ ст. № 1 ім. І.Г. Ткаченка. ІІІ місце – команда філії «Володимирівська ЗШ І – ІІІ ст.»

У підсумку змагань І та ІІ командне місце та перехідний кубок виборола команда ДНЗ «Знам’янський професійний ліцей». На ІІІ місці – команда Знам’янської ЗШ І – ІІІ ст. № 1 ім. Т.Г. Шевченка.

Всі переможці були нагороджені дипломами та медалями.

Щиру подяку за багаторічну співпрацю, сприяння розвитку патріотичного виховання молоді та оборонно – прикладних видів спорту висловив директор Знам’янського МСТК ТСОУ воїн – афганець  В. Колебіденко  викладачам предмету «Захист Вітчизни» в школах міста та району, начальнику відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської РДА В. Сидоренко, головному спеціалісту відділу у справах молоді, спорту та охорони здоров’я Знам’янської міської ради А. Сугарею і особливу подяку – Знам’янській районній державній адміністрації, очільники якої подбали про те, щоб юні спортсмени могли відновити сили смачними солодощами та зігрітися гарячим чаєм.

І. Іваненко, заступник директора Знам’янського МСТК ТСО України