Новини

Особлива дата, Афганістан…

Афганістан…

Від цього слова хвиля печальних спогадів спливає в душі тих, хто пройшов пекло тієї війни, тих, хто чекав звідти сина, брата, батька, коханого…

Пам’ятаю з дитинства. Найстрашніше, що могло прийти в сім’ю – це коли сина відправляли служити в Афганістан. Їм, вісімнадцятирічним хлопцям, доводилося захищати невідому далеку країну, де все було інше: інший клімат, інші люди, інші звичаї, інша мова…

Щодня їх життя було під загрозою. Гинули… Везли на Батьківщину наших хлопців в останню путь.

А ті, хто поверталися живими, були двадцятирічними і сивими від пережитого. Вони Герої. Герої вже тільки тому, що вижили у тій страшній війні.

Не буває афганців у минулому. Воїн – афганець, «бача» – звання назавжди. Щодня дивлячись в очі смерті, рятуючи життя бойових товаришів, вони стали побратимами, готовими у скрутну хвилину всі, як один, прийти на допомогу.
15 лютого відзначають річницю виведення радянських військ з Афганістану. Вже 30 років минуло, а в пам’яті “афганців” і досі живе та війна – приходить у спогадах, у снах. Цього дня збираються вони, щоб побачитись, поспілкуватись, згадують страшні миттєвості, поминають своїх друзів, які залишилися навічно молодими, навічно в строю.

Знам’янський міський спортивно – технічний клуб Товариства сприяння обороні України очолює воїн – інтернаціоналіст, учасник бойових дій на території Афганістану В. Колебіденко. Працюють тут і інші “афганці”. Тому для колективу Знам’янського МСТК ТСО України 15 лютого – особлива дата. Спільно із Знам’янською міською організацією УСВА проводяться акції, мітинги, зустрічі із школярами та жителями міста, екскурсії для учнів до музею афганської війни, що створений тут – таки, на території Знам’янського МСТК ТСО України.

Цього дня у місті відбулися ряд урочистостей, присвячених цій події: ветерани відвідали могили полеглих побратимів та сім’ї загиблих, провели мітинг – реквієм біля пам’ятника. У міському Будинку культури пройшов концерт до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Присутні мали змогу оглянути виставку солдатського спорядження та навчальної зброї, підготовлену силами Знам’янського МСТК ТСО України.

І. Іваненко, заступник директора Знам’янського МСТК ТСО України