Новини

ПАМ’ЯТАЄМО ПРО ІЛОВАЙСЬК

29 серпня, у День пам’яті захисників України, які зaгинули у боpотьбі зa незaлежніcть, cувеpенітет тa теpитоpіaльну ціліcніcть Укpaїни, в Кропивницькому відбулась акція «Іловайськ. Пам’ятаємо», на якій вшанували воїнів, загиблих у новітній російсько-українській війні. Учасники акції пройшли колоною від площі Героїв Майдану до меморіального комплексу «Фортечні вали». У ході взяли участь ветерани війни, військові, родини та друзі загиблих на сході країни воїнів та мешканці Кропивницького, в тому числі, звичайно, працівники штатного апарату Кіровоградської організації оборонного Товариства в повному складі, члени міського відокремленого підрозділу ТСО України – об’єднання ветеранів АТО та військовослужбовців 3-го окремого полку спеціального призначення «РЕДУТ», вихованці та інструктори ЦОТП «Цитадель» і клубу «Пеленг». Кропивничани зустрічали оплесками воїнів, дарували квіти.  

На Фортечних валах учасники акції вшанували пам’ять полеглих за незалежність України бійців. Присутнім нагадали історію Іловайської трагедії – уривок із авторської книги, «Іду на мир», який описує трагічні події, зачитала письменниця, громадська активістка Ольга Кирилюк. Поезії, присвячені воїнам, декламували учениці 5-ї гімназії імені Тараса Шевченка. Військовий оркестр виконав марш нової української армії. Наприкінці заходу була проведена панахида за загиблими воїнами.

Після панахиди учасники мітингу поклали квіти нa Aлеї Cлaви. На одній з багатьох світлин загиблих героїв – обличчя брата нашого колеги, Волкотруба Володимира, який працює директором Бобринецької зразкової автомобільної школи ТСО України. Віталій Волкотруб героїчно загинув п’ять років тому під Іловайськом.

Завершилися події дня переглядом художнього фільму «Іловайськ. 2014» в кінотеатрі «Портал».